Sıkça Sorulan Sorular

Hayır. Her plan 1 kullanıcıya tanımlıdır. Hesaba giriş yaptıktan sonra başka bir kullanıcı hesaba giriş yaparsa, ilk oturum açan kullanıcının oturumu zorla kapatılacaktır.

Hayır, her hesap tek bir kullanıcıyla ilişkilendirilir.Semrush hesabınıza erişimi paylaşmak istiyorsanız lütfen ek kullanıcılar satın alın.

Evet! Google Data Studio entegrasyonu tüm Guru ve Business planlarında kullanılabilir.

Evet, Semrush Google Data Studio (GDS), Google Search Console (GSC), Google Analytics (GA) ve Google Benim İşletmem (GMB) entegrasyonlarını desteklemektedir.

Rekabetçi Zeka (RZ) Eklentisi Trafik Analizi ve Market Explorer araçlarını içerir. Bu eklenti, herhangi bir ücretli Semrush planı için satın alınabilir.

Güvenilir veri sağlayıcıları tarafından sağlanan veriler, anonimleştirilmiş kullanıcı tıklama verileri ve Semrush’ın özgün algoritma tarayıcısı ve makine öğrenimi ile toplanan veriler gibi çeşitli veri kaynaklarını birleştirerek bir veritabanı oluşturun. Örneğin, organik arama analizi, 3. taraf veri sağlayıcıları tarafından sağlanan arama sonucu verilerini analiz eder. Ek olarak, trafik analizi, 200 milyondan fazla kişinin kullanıcı paneli verilerini analiz eder ve sinir ağlarını kullanarak trafik ve giriş kaynaklarını tahmin eder. Semrush tarayıcıları bir backlink veritabanı oluşturmak için günde 22 milyar URL'yi tarayarak aktif veri topluyor. Gördüğünüz gibi, veri kaynakları çeşitlidir ve toplama yöntemleri ve tahmin algoritmaları sürekli olarak gelişiyor.

Semrush, Google Analytics (GA) ve Google Search Console (GSC) ile çalışan bir araçtır. Her biri farklı bir amaca ve verilere sahiptir. GA ve GSC yalnızca kendi siteleri hakkında veri toplarlar. GA siteyi ziyaret eden kullanıcıların sitede kalma dizinini ve davranış verilerini açığa çıkarırken, GSC sitenin tarayıcı yeteneğini, dizinini sıralamasını vb. açığa çıkarır. Öte yandan, Semrush, GA’in ve GSC’un anlamadığı, esas olarak  rakip sitelerin analizi için kullanılır. Ayrıca, Semrush izleme kodlarını kullanmaz, bu nedenle trafik gibi veriler bir tahmindir. Bu yüzden, şirketinizin doğru analizi için GA’i ve GSC'u kullanırken, GA / GSC tarafından elde edilemeyen veri analizi ve rekabetçi analizi için Semrush kullanmak en iyisidir.

Aylık arama hacmini (arama sayısı) temsil eder. Son 12 ayın ortalama değerinden hesaplanır. Ayrıca, arama hacmi aylık olarak güncellenir.

Üçüncü taraf verileri, arama hacmini tahmin etmek için kullanılır. 3. taraftan elde edilen veriler, anonimleştirilmiş kullanıcının tıklama akışı verileriyle çarpılır. Arama hacmi bir makine öğrenimi modeli kullanılarak tahmin edilmektedir.

Elbette. Müşteri destek ekibimiz siz değerli kullanıcılarımıza Pazartesi-Cuma günleri 09:00 - 18:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Ayrıca eğitimlere katılabilir veya ekibimizden demo sürüm talep edebilirsiniz.

Kredi Kartı ve Havale/EFT olarak ödeme yapabilirsiniz. Havale/EFT yapmayı düşünüyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Evet. 3 veya 6 aylık sözleşme talebiniz var ise, başvuru yapmak için lütfen müşteri temsilcimizle iletişime geçiniz. 

Hesabınızı iptal ettikten sonra projelerinize veritabanımızda ulaşabileceğiniz 30 günlük bir ödemesiz kullanım süresine sahip olacaksınız. Bu 30 gün bittiğinde, tüm proje verileriniz kaybolacaktır. Bu 30 günlük yetkisiz kullanım süresi sona ermeden önce hesabınızı yenilemeyi seçerseniz projeleriniz ve verilerinizin tümü kaydedilir ve daha önce olduğu gibi görüntülemeye devam edebilirsiniz.

Evet. Yedi gün içinde iptal etmezseniz, sizden otomatik olarak aylık abonelik ücreti almaya başlarız.

İade politikamız ile herhangi bir Semrush aboneliğinde 7 Günlük Para İade Garantisi sunuyoruz. Lütfen mail@semrush.com veya iletişim formumuz aracılığıyla bize bir talep gönderin; iade talebiniz ilk ödemenizden veya yenilemeden sonraki 7 gün içinde yapılırsa yapılan ödemeyi iade ediyoruz.